رفتن به محتوای اصلی
x

سامانه آموزش الکترونیکی (LMS)

به اطلاع می رساند با توجه به شرایط فعلی دانشگاه در امکان برقراری ارتباط مستقیم کارکنان دانشگاه با کارشناسان مرکز فناوری اطلاعات از روز شنبه ۱۴ تیرماه ۹۹ تا اطلاع ثانوی برقرار خواهد بود. شماره تماس های زیر در ساعت اداری (8 تا 15:30) به منظور رفع مشکلات مربوط به سرویسهای مختلف در اختیار کاربران می باشد. در خارج از این زمان به شماره 5821 تماس گرفته شود.

شماره تماس کارشناسان مرکز فناوری اطلاعات

33915831 - 33915814 - 33915821

شماره تماس کارشناسان مرکز آموزش های الکترونیکی

33915321 - 33915323

پرسش و پاسخ های متداول

اخبار و اطلاعیه ها

انتقال زمان امتحانات صبح روز شنبه

به استحضار می رساند با توجه به قطع شدن ارتباط اینترنت دانشگاه امتحانات 8:30 صبح امروز (شنبه ۲۱ تیرماه ۹۹) به ساعت 17:30 عصر منتقل گرید.
امتحانات در ساعت غیر از 8:30 در زمان خود برگزار خواهد گردید.

امکان بازنشانی در پاسخ به گزینه های سوالات تستی

به استحضار می رساند، پیرومطالبه دانشجویان عزیز مبنی بر وجود امکان بازنشانی در پاسخ به گزینه های سوالات تستی این امکان از آزمونهای مورخ شنبه 21 تیر ماه فعال است. همانطور که در شکل زیر آمده است، پس از آخرین گزینه سوال دکمه بازنشانی وجود دارد. در صورتی که کلیک شود گزینه انتخاب شده پاک می شود. این قابلیت برای سوالات چندگزینه ای با لحاظ نمره منفی مناسب است.

در این ارتباط خواهشمند است به این نکته توجه فرمایید. قابلیت افزوده شده در محدوده مرورگر تاثیر دارد و در سمت سرور به دلیل حساسیت موضوع تاثیر گذار نیست. بنابراین اگر در آزمون تستی حرکت به عقب وجود داشت و از این طریق به یک تستی برگشتید که قبلا گزینه ای از آن را انتخاب کرده بودید امکان باز نشانی برای آن وجود نخواهد داشت. به عبارتی زدن بازنشانی تاثیری در گزینه انتخاب شده ندارد و فقط می توانید گزینه ای دیگر را انتخاب نمایید.

قابلیت فوق را می توانید در آزمون تستی در درس کارگاه آموزش مجازی تمرین کنید.

 

نکته مهم قابل توجه اساتید محترم

با سلام و احترام
نکته ای که اساتید محترم لازم است حتما به آن توجه داشته باشند در زمان تصحیح پاسخ ها یانی است که اگر دانشجو ارتباط شبکه او قطع شده باشد و اتمام آزمون را نزند در این صورت پاسخ های او بصورت علامت – در صفحه نتایج آزمون ظاهر می شود. برخی اساتید تصور می کنند چون عنوان نمره دهی لازم است پس اطلاعاتی ارسال نشده در صورتی که اطلاعات ارسال شده و باید بازدید شوند. کافی است برای بازدید پاسخ روی علامت – ماوس را برده بصورت لینک می شود و آن را مشاهده کنید. مثلا در یک امتحان در بار اول اتمام آزمون را زدم در صفحه نتایج پاسخ به سوالات بصورت نمره دهی لازم است درج گردید(درکادر سبز). اما بار دوم در سوال آخر ارتباط شبکه ای خودم را قطع کردم بصورت کادر قرمز درج شده است اما این علامت های – قابل کلیک هستند.

نکته مهم قابل توجه اساتید محترم

 

نکات مهم برای شرکت دانشجویان در آزمون

جهت مشاهده از لینک زیر استفاده بفرمایید :

نکات مهم در خصوص شرکت در آزمون دانشجویان

 

شرکت در آزمون تستی در سامانه LMS

با سلام خدمت دانشجویان محترم

یک درس به مجموع دروس شما در LMS به نام "کارگاه آموزش مجازی" اضافه شده است. در این درس یک آزمون حا.ی سوال تشریحی و تستی طراحی شده. خواهشمند است حتما چندین بار در این ازمون تستی شرکت کنید و نحوه ارسال فایل و پاسخ تشریحی را در آن تمرین کنید. هم از طریق گوشی همراه هم از طریق لپ تاپ و یا کامپیوتر تا در زمان امتحان به مشکلی برخورد نکنید. حداکثر 10 بار می توانید در این آزمون تستی تمرین کنید. موفق باشید

راهنمای آپلود فایل حاوی پاسخ تشریحی در LMS

با سلام خدمت دانشجویان محترم

راهنمای آپلود فایل حاوی پاسخ تشریحی در LMS و تولید فایل pdf توسط نرم افزار camscanner بصورت تصویری همراه با جزییات در لینک زیر موجود است :

دانلود راهنمای آپلود فایل حاوی پاسخ تشریحی در LMS

 

استفاده از پروکسی جهت دانشجویان خارج از کشور

در صورتی که ارتباط با lms برای دانشجویان خارج از کشور از طریق vpn که قبلا اطلاع رسانی شده بود مقدور نشد از سامانه مبتنی بر proxy راه اندازی شده می توانید استفاده کنید. برای این منظور به دقت مستندهای که لینک آنها در ادامه آمده است را بدقت خوانده و مراحل آن را دنبال کنید. دقت کنید در این سامانه جدید نام کاربری و کلمه عبور قبلی شما کار نمی کند و باید با مشخص کردن شماره دانشجویی، نام و نام خانوادگی و کشور خود نام کاربری و کلمه عبور مخصوص به این سیستم را دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات نام کاربری اطلاعات خواسته شده را به شماره 09133014549 از طریق WhatsApp پیام ارسال کنید.  
جهت استفاده از پراکسی در محیط Internet Explorer مستند زیر را مطالعه و تک تک مراحل را انجام دهید :
https://iutbox.iut.ac.ir/index.php/s/eCKAFNjDT55kijK
جهت استفاده از پراکسی در محیط   Firefox  مستند زیر را مطالعه و تک تک مراحل را انجام دهید :
https://iutbox.iut.ac.ir/index.php/s/jDbTAdPLmf7MFjj
فایل myCA.der  را از این آدرس دانلود کنید :
https://iutbox.iut.ac.ir/index.php/s/334LQfAPwZ6EFtm

طراحی سوال بصورت ترتیبی متشکل از تعدادی سوال ثابت و مابقی انتخاب بصورت تصادفی

جهت مشاهده و دانلود فیلم از لینک زیر استفاده بفرمایید :

https://iutbox.iut.ac.ir/index.php/s/HBS3yx2eaQ7JoiS

نحوه شرکت در آزمون دانشجویان در LMS

جهت مشاهده فیلم آموزشی از لینک زیر استفاده نمایید

https://iutbox.iut.ac.ir/index.php/s/tLaFKgpkZ2XmscP

فراموشی رمز اینترنت جهت استفاده از vpn خارج از دانشگاه

جهت تغییر پسورد اینترنت از طریق سایت http://acc.iut.ac.ir  با کلیک بر روی فراموش کردن پسورد با پیامک اقدا م فرمایید. (دانشجویان خارجی جهت ورود به سامانه الکترونیکی دروس می بایست ابتدا vpn خود را متصل نمایند - لینک اطلاعیه کامل)

فراموشی پسورد احراز هویت مرکزی

بدینوسیله به اطلاع کاربران محترم می رساند، سامانه مدیریت شناسه جهت تسهیل درخواست‌هایی مانند ویرایش اطلاعات کاربری(تغییر شماره موبایل)، ثبت پست الکترونیک، تغییر کلمه‌عبور پست الکترونیک و بازیابی کلمه‌عبور پیاده سازی شده است. جهت بازیابی کلمه عبور می توانید به سامانه http://id.iut.ac.ir مراجعه نمایید وبا انتخاب کلید فراموش کردن کلمه عبور اقدام به بازیابی پسورد خود نمایید .

پرسش و پاسخ های متداول

قابل توجه دانشجویان محترم.
این گروه برای رفع مشکلات مربوط به سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ایجاد شده است. خواهشمند است در مسير زير سوالات متداول سامانه دروس پاسخ داده شده است، قبل از مطرح كردن سوال انرا چك كنيد كه سوالتان تكراري نباشد:

https://it.iut.ac.ir/services/lms

 

قابل توجه دانشجویان محترم مقیم خارج کشور

بدینوسیله به اطلاع می رساند دسترسی به سامانه lms.iut.ac.ir از امروز تا اطلاع ثانوی به دلیل مسائل امنیت شبکه صرفا از داخل کشور ایران مقدور خواهد بود. بنابراین آن دسته از دانشجویان محترمی که در حال حاضر در خارج از ایران ساکن هستند برای اتصال به سامانه درس بایسیتی از vpn دانشگاه استفاده کنند. نحوه استفاده به این صورت است که اتصال vpn خود را به سرور داخل دانشگاه فعال می کنید سپس می توانید به سامانه lms متصل شوید. برنامه ای که کانکشن vpn شما را برقرار می کند را می توانید از آدرس http://it.iut.ac.ir/sites/fsites/it/files/u4/uploads/internet.exe دانلود و اجرا نمایید. پس از اجرا با انتخاب دکمه properties در برگه General نام سرور را vpn.iut.ac.ir وارد نمایید و سپس در برگه security در قسمت Type of VPN گزینه l2tp را انتخاب نمایید. پس از انتخاب L2TP دکمه Advance Setting را در همان برگه بزنید و در ورودی preshared-key عدد 1234567890 قرار دهید. در نهایت دکمه OK را بزنید. لازم به ذکر است این تنظیمات فقط برای اولین اتصال نیاز به انجام است. پس از انجام تنظیمات در پنجره اصلی کانکشن دکمه Connect را بزنید. پس از برقرار موفق ارتباط vpn می توانید کمافی السابق در مرورگر از سامانه lms استفاده کنید.

لازم به ذکر است نام کاربری جهت اتصال به vpn شماره دانشجویی و کلمه عبور همان کلمه عبور اینترنت می باشد.(فراموشی پسورد)

ارتقاء امنیت وب با وف بومی